Heihēras

Vispārīgā informācija: 
 
Ģints Heuchera  sevī ietver vismaz 50 dažādas sugas.Tās ir herbaceous- zālveida ziemcietes un šie augi pieder pie  Saxifragaceae- Akmeņlauzīšu ģints, visām šīs ģints ziemcietēm dzimtene ir Ziemeļamerika, tā dēļ to ziemcietība ir piemērota arī Latvijas klimatam. Bieži tās tiek dēvētas par koraļzvaniem vai vienkārši par akmeņlauzītēm. Visām pie heiherām piederošajām ziemcietēm ir daļēji šķeltas lapas uz gara kātiņa, citām šī iezīme ir īpaši izteikta, bet citām nedaudz mazāk. Lapas bieži saglabājas pat ziemā. Lapas ir izvietotas rozetē ap koksnainu mietsakni. Heihēru ģints savu nosaukumu ieguvušas pēc Johana Henrija fon Heihēra (1677–1746), 18. gadsimta vācu ārsta.
Heihēru sugas augi aug dažādos biotopos, tāpēc dažas sugas pēc izskata izskatās diezgan atšķirīgi viena no otras, un tām ir dažādas prasības attiecībā uz temperatūru, augsni un citiem dabas faktoriem. H. maxima ir atrodama Normandijas salās Kalifornijā, kur tas aug  akmeņainās, vējainās, un sasāļotās augsnēs okeāna krastos. H. sanguinea, kura iesaukta par koraļļu zvaniņiem dēļ tās Terra Cotta-jeb viegli rozā krāsas ziediem, to dzimtā vieta ir Arizonas sausais kanjonu reģions.
 
Pielietojums:
 
Heiheru lapas ilgi saglabā dekorativitāti, tādēļ tās ir vērtīgs augs priekš floristiem, jo tās var izmantot dzīvo augu kompozīcijās un arī sausajās, jo to lapas ir viegli herbatizēt .
 
Pateicoties selekcijas rezultātā iegūtajām krāsām un lapu formām, tās pasaulē iekaro savu kā augs kuru var izmantot gan kā solīteru, gan grupu stādījumos. Atšķirībā no hostām un citām  herbaceous-zālveida ziemcietēm tās sniedz tādu krāšņumu ēnainās vietās kādu ar citiem augiem grūti panākt. Heihēras būs ideāls augs gandrīz jebkurā dārzā. Tās der, lai ienestu  papildus krāsas un formas jūsu akmens dārzā, tambordārziņā un lauku sētas apstādījumos.
 
Nedrīkst nenorēvēt arī tās ārstnieciskās īpašības.
Tautas medicīnā Amerikas pirmiedzīvotāji no heihērām ieguva toniku,kas palīdz pret gremošanas trakta problēmām. Heiheras sakņu sula palīdz apturēt vieglu asiņošanu,palīdz infekcijas gadījumā un noņem uztūkumu.